Taiyo Yuden UP050CH2R7K-KEC
UP050CH2R7K-KEC picture photo
Mfg. Part Number
UP050CH2R7K-KEC
Brief Description
CAP CER 2.7PF 50V C0H AXIAL
Datasheet Download
UP050CH2R7K-KEC.pdf
Availability of UP050CH2R7K-KEC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
UP050CH2R7K-KEC Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050CH2R7K-KEC
Internal Part NumberEIS-UP050CH2R7K-KEC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Series-
PackagingBulk
Capacitance2.7pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050CH2R7K-KEC
Related LinksUP050CH, UP050CH2R7K-KEC Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050CH2R7K-KEC Details Description
Related parts for UP050CH2R7K-KEC
CONN EDGECARD 98POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 0.626 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 1.65M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 3W DO204AL datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR SSOP44K datasheet.pdf
HEAVY DUTY PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
RES SMD 750K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf