Taiyo Yuden UP050CH2R7K-KFC
UP050CH2R7K-KFC picture photo
Mfg. Part Number
UP050CH2R7K-KFC
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2.7PF 50V C0H AXIAL
Datasheet Download
UP050CH2R7K-KFC.pdf
Availability of UP050CH2R7K-KFC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
UP050CH2R7K-KFC Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050CH2R7K-KFC
Internal Part NumberEIS-UP050CH2R7K-KFC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance2.7pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050CH2R7K-KFC
Related LinksUP050CH, UP050CH2R7K-KFC Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050CH2R7K-KFC Details Description
Related parts for UP050CH2R7K-KFC
IC REG LDO 0.75V 0.15A TSOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 34K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS PNL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
FUSE AUTO 10A 12VDC BLADE MINI datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM T766 datasheet.pdf
1000 TB SPRING CLAMP 45D datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
OSC XO 24.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf