Taiyo Yuden UP050CH330J-A-BZ
UP050CH330J-A-BZ picture photo
Mfg. Part Number
UP050CH330J-A-BZ
Brief Description
CAP CER 33PF 50V C0H AXIAL
Datasheet Download
UP050CH330J-A-BZ.pdf
Availability of UP050CH330J-A-BZ
QUANTITY
UP050CH330J-A-BZ Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050CH330J-A-BZ
Internal Part NumberEIS-UP050CH330J-A-BZ
Series-
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050CH330J-A-BZ
Related LinksUP050CH3, UP050CH330J-A-BZ Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050CH330J-A-BZ Details Description
Related parts for UP050CH330J-A-BZ
IC MCU 8BIT 14KB OTP 28SOIC datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 5NS 144TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 1A MPG06 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS 2MM T/H GOLD datasheet.pdf
RES 9.09K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
PUNCH datasheet.pdf
FUSE 600V T/D CLASS CC .800A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf