Taiyo Yuden UP050CH331J-B-BZ
UP050CH331J-B-BZ picture photo
Mfg. Part Number
UP050CH331J-B-BZ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 330PF 50V C0H AXIAL
Datasheet Download
UP050CH331J-B-BZ.pdf
Availability of UP050CH331J-B-BZ
QUANTITY
UP050CH331J-B-BZ Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050CH331J-B-BZ
Internal Part NumberEIS-UP050CH331J-B-BZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance330pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050CH331J-B-BZ
Related LinksUP050CH3, UP050CH331J-B-BZ Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050CH331J-B-BZ Details Description
Related parts for UP050CH331J-B-BZ
RES 6.34 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
IC GATE OR 1CH 2-INP 5-TSSOP datasheet.pdf
RELAY SSR 200VDC 40A PANEL MOUNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES 62 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
12-WAY PLUG PANEL MT W/SEAL datasheet.pdf
EXL UNITIZED WHEEL TS 2" 2A MED datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 21POS 1MM R/A datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 2.8V datasheet.pdf