Taiyo Yuden UP050CH331J-KFCZ
UP050CH331J-KFCZ picture photo
Mfg. Part Number
UP050CH331J-KFCZ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 330PF 50V C0H AXIAL
Datasheet Download
UP050CH331J-KFCZ.pdf
Availability of UP050CH331J-KFCZ
QUANTITY
UP050CH331J-KFCZ Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050CH331J-KFCZ
Internal Part NumberEIS-UP050CH331J-KFCZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance330pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050CH331J-KFCZ
Related LinksUP050CH3, UP050CH331J-KFCZ Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050CH331J-KFCZ Details Description
Related parts for UP050CH331J-KFCZ
CONN N PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 24K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZE24 PG29 datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 320MA 430 MOHM datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
IC OSC VCXO 533MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20A 60V TO-263AB datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CAP CER 62PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf