Taiyo Yuden UP050CH331J-KFCZ
UP050CH331J-KFCZ picture photo
Mfg. Part Number
UP050CH331J-KFCZ
Brief Description
CAP CER 330PF 50V C0H AXIAL
Datasheet Download
UP050CH331J-KFCZ.pdf
Availability of UP050CH331J-KFCZ
QUANTITY
UP050CH331J-KFCZ Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050CH331J-KFCZ
Internal Part NumberEIS-UP050CH331J-KFCZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingBulk
Capacitance330pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050CH331J-KFCZ
Related LinksUP050CH3, UP050CH331J-KFCZ Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050CH331J-KFCZ Details Description
Related parts for UP050CH331J-KFCZ
IC 8-BIT FET BUS SW 20-TVSOP datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 442 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf
TRIMMER 2.2K OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
RES 909 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 27UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 15POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf