Taiyo Yuden UP050CH3R9K-KEC
UP050CH3R9K-KEC picture photo
Mfg. Part Number
UP050CH3R9K-KEC
Brief Description
CAP CER 3.9PF 50V C0H AXIAL
Datasheet Download
UP050CH3R9K-KEC.pdf
Availability of UP050CH3R9K-KEC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
UP050CH3R9K-KEC Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050CH3R9K-KEC
Internal Part NumberEIS-UP050CH3R9K-KEC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Series-
PackagingBulk
Capacitance3.9pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050CH3R9K-KEC
Related LinksUP050CH, UP050CH3R9K-KEC Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050CH3R9K-KEC Details Description
Related parts for UP050CH3R9K-KEC
FIXED IND 100UH 3A 44 MOHM TH datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK 19MM KEYCODE 008 datasheet.pdf
CONN ARRAY FEMALE 240POS SMD datasheet.pdf
IC ADC 10-BIT SER 38KSPS 20-SSOP datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD SGL 16SSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 9KHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
RES 154K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 100A 240VAC datasheet.pdf