Taiyo Yuden UP050CH430J-B-BZ
UP050CH430J-B-BZ picture photo
Mfg. Part Number
UP050CH430J-B-BZ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 43PF 50V C0H AXIAL
Datasheet Download
UP050CH430J-B-BZ.pdf
Availability of UP050CH430J-B-BZ
QUANTITY
UP050CH430J-B-BZ Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050CH430J-B-BZ
Internal Part NumberEIS-UP050CH430J-B-BZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance43pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)