Taiyo Yuden UP050CH430J-KFCZ
UP050CH430J-KFCZ picture photo
Mfg. Part Number
UP050CH430J-KFCZ
Brief Description
CAP CER 43PF 50V C0H AXIAL
Datasheet Download
UP050CH430J-KFCZ.pdf
Availability of UP050CH430J-KFCZ
QUANTITY
UP050CH430J-KFCZ Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050CH430J-KFCZ
Internal Part NumberEIS-UP050CH430J-KFCZ
Series-
PackagingBulk
Capacitance43pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050CH430J-KFCZ
Related LinksUP050CH4, UP050CH430J-KFCZ Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050CH430J-KFCZ Details Description
Related parts for UP050CH430J-KFCZ
IC Z8 GP MCU 8K OTP 48SSOP datasheet.pdf
IC DELAY LINE 5TAP 60NS 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 12V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
RES 806K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 100MW 0201 datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TOOL DIE SET CHS .255/.268" datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 250VDC RADIAL datasheet.pdf