Taiyo Yuden UP050CH431J-A-BZ
UP050CH431J-A-BZ picture photo
Mfg. Part Number
UP050CH431J-A-BZ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 430PF 50V C0H AXIAL
Datasheet Download
UP050CH431J-A-BZ.pdf
Availability of UP050CH431J-A-BZ
QUANTITY
UP050CH431J-A-BZ Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050CH431J-A-BZ
Internal Part NumberEIS-UP050CH431J-A-BZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance430pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050CH431J-A-BZ
Related LinksUP050CH4, UP050CH431J-A-BZ Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050CH431J-A-BZ Details Description
Related parts for UP050CH431J-A-BZ
SWITCH DIP SPST SEALED 8POS datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 7A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 100W D 36SSOP datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL R/A 28POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 20ppm 13pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
SURFACE LS BELT 3X11" A CRS datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 880MA 558 MOHM datasheet.pdf