Taiyo Yuden UP050CH431J-KFCZ
UP050CH431J-KFCZ picture photo
Mfg. Part Number
UP050CH431J-KFCZ
Brief Description
CAP CER 430PF 50V C0H AXIAL
Datasheet Download
UP050CH431J-KFCZ.pdf
Availability of UP050CH431J-KFCZ
QUANTITY
UP050CH431J-KFCZ Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050CH431J-KFCZ
Internal Part NumberEIS-UP050CH431J-KFCZ
Series-
PackagingBulk
Capacitance430pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050CH431J-KFCZ
Related LinksUP050CH4, UP050CH431J-KFCZ Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050CH431J-KFCZ Details Description
Related parts for UP050CH431J-KFCZ
MOUNT BRAKT UNIVRSL M12X1 THREAD datasheet.pdf
RES SMD 92 OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 20, 37 datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS 5.08MM PNL MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 500MW SOD123 datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
BOBBIN COIL FORMER RM 6 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT PINS datasheet.pdf
OSC XO 5.000MHZ CMOS, TTL SMD datasheet.pdf