Taiyo Yuden UP050CH470J-A-BZ
UP050CH470J-A-BZ picture photo
Mfg. Part Number
UP050CH470J-A-BZ
Brief Description
CAP CER 47PF 50V C0H AXIAL
Datasheet Download
UP050CH470J-A-BZ.pdf
Availability of UP050CH470J-A-BZ
QUANTITY
UP050CH470J-A-BZ Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050CH470J-A-BZ
Internal Part NumberEIS-UP050CH470J-A-BZ
Series-
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050CH470J-A-BZ
Related LinksUP050CH4, UP050CH470J-A-BZ Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050CH470J-A-BZ Details Description
Related parts for UP050CH470J-A-BZ
RC NETWORK 22 OHM/47PF 5% SMD datasheet.pdf
RES SMD 634 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CNTRL LIQ LEV 100/200VAC DINRAIL datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 17POS 2MM T/H datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 100POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
RES 249 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.55 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 806K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 3.4V 4-USP datasheet.pdf