Taiyo Yuden UP050CH511J-A-BZ
UP050CH511J-A-BZ picture photo
Mfg. Part Number
UP050CH511J-A-BZ
Brief Description
CAP CER 510PF 50V C0H AXIAL
Datasheet Download
UP050CH511J-A-BZ.pdf
Availability of UP050CH511J-A-BZ
QUANTITY
UP050CH511J-A-BZ Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050CH511J-A-BZ
Internal Part NumberEIS-UP050CH511J-A-BZ
Series-
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance510pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050CH511J-A-BZ
Related LinksUP050CH5, UP050CH511J-A-BZ Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050CH511J-A-BZ Details Description
Related parts for UP050CH511J-A-BZ
RES SMD 160K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 0.13 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
IC FPGA 360 I/O 665FCBGA datasheet.pdf
IC FLOW CTRL 36BIT 256-BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES SMD 4.42 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
RES 1.25K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
MICROPHONE datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONTACT FEED datasheet.pdf
CRYSTAL 24.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf