Taiyo Yuden UP050CH680J-NACZ
UP050CH680J-NACZ picture photo
Mfg. Part Number
UP050CH680J-NACZ
Brief Description
CAP CER 68PF 50V C0H AXIAL
Datasheet Download
UP050CH680J-NACZ.pdf
Availability of UP050CH680J-NACZ
QUANTITY
UP050CH680J-NACZ Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050CH680J-NACZ
Internal Part NumberEIS-UP050CH680J-NACZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
PackagingBulk
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050CH680J-NACZ
Related LinksUP050CH6, UP050CH680J-NACZ Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050CH680J-NACZ Details Description
Related parts for UP050CH680J-NACZ
FIXED IND 6.2UH 1.8A 45 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EYELET datasheet.pdf
BOARD LEVEL HEAT SINK datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 43 OHM 0606 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN datasheet.pdf
CONN HDR 4POS 2MM T/H datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 1.8V datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf