Taiyo Yuden UP050CH821J-A-BZ
UP050CH821J-A-BZ picture photo
Mfg. Part Number
UP050CH821J-A-BZ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 820PF 50V C0H AXIAL
Datasheet Download
UP050CH821J-A-BZ.pdf
Availability of UP050CH821J-A-BZ
QUANTITY
UP050CH821J-A-BZ Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050CH821J-A-BZ
Internal Part NumberEIS-UP050CH821J-A-BZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance820pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0H
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050CH821J-A-BZ
Related LinksUP050CH8, UP050CH821J-A-BZ Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050CH821J-A-BZ Details Description
Related parts for UP050CH821J-A-BZ
RES ARRAY 2 RES 1M OHM 1008 datasheet.pdf
RES SMD 2.2 OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
LED OPTML XIV DYLGHT WHIT 1050MA datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 5.36K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 140POS 0.8MM SMD R/A datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE SCKT datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN MALE M12 datasheet.pdf
50 PIN HOOD 1.27MM I/O CONNECTOR datasheet.pdf
CONN PLUG FMALE 4POS SILVER SLDR datasheet.pdf