Taiyo Yuden UP050F473Z-B-BZ
UP050F473Z-B-BZ picture photo
Mfg. Part Number
UP050F473Z-B-BZ
Brief Description
CAP CER 0.047UF 50V AXIAL
Datasheet Download
UP050F473Z-B-BZ.pdf
Availability of UP050F473Z-B-BZ
QUANTITY
UP050F473Z-B-BZ Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050F473Z-B-BZ
Internal Part NumberEIS-UP050F473Z-B-BZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Series-
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.047µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientF
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050F473Z-B-BZ
Related LinksUP050F4, UP050F473Z-B-BZ Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050F473Z-B-BZ Details Description
Related parts for UP050F473Z-B-BZ
GDT 400V 20KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CONN HEADER 70POS .5MM SMD W/FIT datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 45NS 44TSOP datasheet.pdf
SENSOR 3000PSI 3/8-24 UNF 4.5V datasheet.pdf
FILTER 3-PHASE EMC/RFI 180A datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 70VC SOD323 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 53POS PIN datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf