Taiyo Yuden UP050F473Z-B-BZ
UP050F473Z-B-BZ picture photo
Mfg. Part Number
UP050F473Z-B-BZ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.047UF 50V AXIAL
Datasheet Download
UP050F473Z-B-BZ.pdf
Availability of UP050F473Z-B-BZ
QUANTITY
UP050F473Z-B-BZ Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050F473Z-B-BZ
Internal Part NumberEIS-UP050F473Z-B-BZ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.047µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientF
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050F473Z-B-BZ
Related LinksUP050F4, UP050F473Z-B-BZ Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050F473Z-B-BZ Details Description
Related parts for UP050F473Z-B-BZ
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
PLUNGER 14.5MM X 6.5MM HT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 79POS JAMNUT SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 48V 15V 1A PCB datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 340MA 500 MOHM TH datasheet.pdf
BVF7.62HP/2/180MSF BCF/8R BK datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
381 TB SPR CLA PRESS FIT datasheet.pdf
ZMOTION NICERA LENS NCL-10S datasheet.pdf
15POS M R/A.590 C FILT 1300PF datasheet.pdf