Taiyo Yuden UP050RH2R2K-B-B
UP050RH2R2K-B-B picture photo
Mfg. Part Number
UP050RH2R2K-B-B
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2.2PF 50V R2H AXIAL
Datasheet Download
UP050RH2R2K-B-B.pdf
Availability of UP050RH2R2K-B-B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
UP050RH2R2K-B-B Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050RH2R2K-B-B
Internal Part NumberEIS-UP050RH2R2K-B-B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance2.2pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientR2H
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050RH2R2K-B-B
Related LinksUP050RH, UP050RH2R2K-B-B Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050RH2R2K-B-B Details Description
Related parts for UP050RH2R2K-B-B
RES 2K OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 24POS STR 5.08MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 10A 125V datasheet.pdf
RES METAL OX 1W 0.27 OHM 5% AXL datasheet.pdf