Taiyo Yuden UP050RH5R6K-A-B
UP050RH5R6K-A-B picture photo
Mfg. Part Number
UP050RH5R6K-A-B
Brief Description
CAP CER 5.6PF 50V R2H AXIAL
Datasheet Download
UP050RH5R6K-A-B.pdf
Availability of UP050RH5R6K-A-B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
UP050RH5R6K-A-B Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050RH5R6K-A-B
Internal Part NumberEIS-UP050RH5R6K-A-B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Series-
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance5.6pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientR2H
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050RH5R6K-A-B
Related LinksUP050RH, UP050RH5R6K-A-B Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050RH5R6K-A-B Details Description
Related parts for UP050RH5R6K-A-B
IC MPU SUPERVISORY CIRCUIT 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 3.24 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 200MA SOD882D datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES 576K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 50PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
LJT 66C 66#22M PIN WALL RECP datasheet.pdf
HD 38999 151C 151#23 SKT RECP datasheet.pdf
114 dB, 192 kHz 8-channel D/A Converter IC datasheet.pdf