Taiyo Yuden UP050RH6R8K-A-B
UP050RH6R8K-A-B picture photo
Mfg. Part Number
UP050RH6R8K-A-B
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 6.8PF 50V R2H AXIAL
Datasheet Download
UP050RH6R8K-A-B.pdf
Availability of UP050RH6R8K-A-B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
UP050RH6R8K-A-B Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050RH6R8K-A-B
Internal Part NumberEIS-UP050RH6R8K-A-B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance6.8pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientR2H
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050RH6R8K-A-B
Related LinksUP050RH, UP050RH6R8K-A-B Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050RH6R8K-A-B Details Description
Related parts for UP050RH6R8K-A-B
SWITCH DIP SPST EXT ACT 2POS 24V datasheet.pdf
RES SMD 9.76M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 35V 10% 1206 datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 25 MSPS 48-QFN datasheet.pdf
SENS ACCLRMTR 3-AXIS 50G datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 16V 10% 1611 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf