Taiyo Yuden UP050RH6R8K-A-B
UP050RH6R8K-A-B picture photo
Mfg. Part Number
UP050RH6R8K-A-B
Brief Description
CAP CER 6.8PF 50V R2H AXIAL
Datasheet Download
UP050RH6R8K-A-B.pdf
Availability of UP050RH6R8K-A-B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
UP050RH6R8K-A-B Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050RH6R8K-A-B
Internal Part NumberEIS-UP050RH6R8K-A-B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Series-
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance6.8pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientR2H
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050RH6R8K-A-B
Related LinksUP050RH, UP050RH6R8K-A-B Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050RH6R8K-A-B Details Description
Related parts for UP050RH6R8K-A-B
OPTOISO 7.5KV OPN COLLECTOR 6DIP datasheet.pdf
CONN EDGE 43DUAL POS .156 GOLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CAP CER 16PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20V 20% 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 20pF 40 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 128POS SKT datasheet.pdf
BCZ 3.81/03/180LR SN OR BX datasheet.pdf
DIODE ZENER 150V 2W SMBG datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
FIXED IND 6.5NH 1.38A 65 MOHM datasheet.pdf