Taiyo Yuden UP050SL010M-KEC
UP050SL010M-KEC picture photo
Mfg. Part Number
UP050SL010M-KEC
Brief Description
CAP CER 1PF 50V SL AXIAL
Datasheet Download
UP050SL010M-KEC.pdf
Availability of UP050SL010M-KEC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
UP050SL010M-KEC Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050SL010M-KEC
Internal Part NumberEIS-UP050SL010M-KEC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Series-
PackagingBulk
Capacitance1pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050SL010M-KEC
Related LinksUP050SL, UP050SL010M-KEC Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050SL010M-KEC Details Description
Related parts for UP050SL010M-KEC
CONN FPC BOTTOM 17POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
SINGLE END 14POS SOCKET 4M datasheet.pdf
LOOPBACK FOR MTP CONNECTORS datasheet.pdf
RES 2.67M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
OPT LIQUID SENSOR M12 EXT MT LOW datasheet.pdf
CAP MICA 820PF 2% 300V RADIAL datasheet.pdf