Taiyo Yuden UP050SL130J-KEC
UP050SL130J-KEC picture photo
Mfg. Part Number
UP050SL130J-KEC
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 13PF 50V SL AXIAL
Datasheet Download
UP050SL130J-KEC.pdf
Availability of UP050SL130J-KEC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
UP050SL130J-KEC Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050SL130J-KEC
Internal Part NumberEIS-UP050SL130J-KEC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance13pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050SL130J-KEC
Related LinksUP050SL, UP050SL130J-KEC Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050SL130J-KEC Details Description
Related parts for UP050SL130J-KEC
IC OPAMP GP 100MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
CONNECTOR RECEPT 32POS STR SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 18PS STR .200 30GOLD datasheet.pdf
SENSR OPTO REFL 200MM SCREW HORZ datasheet.pdf
IC MONITOR RESET 2.31V SOT23 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 7PIN SLD CUP datasheet.pdf
24 MODII HDR SRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 3.7A 20 MOHM SMD datasheet.pdf
26500 41C 41#20 S BY PLUG LC datasheet.pdf
9.8V LOW POWER PRECISION REFERENCE SOURCE IC datasheet.pdf