Taiyo Yuden UP050SL3R3K-KEC
UP050SL3R3K-KEC picture photo
Mfg. Part Number
UP050SL3R3K-KEC
Brief Description
CAP CER 3.3PF 50V SL AXIAL
Datasheet Download
UP050SL3R3K-KEC.pdf
Availability of UP050SL3R3K-KEC
QUANTITY
UP050SL3R3K-KEC Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050SL3R3K-KEC
Internal Part NumberEIS-UP050SL3R3K-KEC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Series-
PackagingBulk
Capacitance3.3pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050SL3R3K-KEC
Related LinksUP050SL, UP050SL3R3K-KEC Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050SL3R3K-KEC Details Description
Related parts for UP050SL3R3K-KEC
IDC CABLE - HSC34H/AE34G/HPL34H datasheet.pdf
IC 7STAGE BINARY COUNTER 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 5.11 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 3.01 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 630V C0G 1812 datasheet.pdf