Taiyo Yuden UP050SL3R3K-KEC
UP050SL3R3K-KEC picture photo
Mfg. Part Number
UP050SL3R3K-KEC
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3.3PF 50V SL AXIAL
Datasheet Download
UP050SL3R3K-KEC.pdf
Availability of UP050SL3R3K-KEC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
UP050SL3R3K-KEC Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050SL3R3K-KEC
Internal Part NumberEIS-UP050SL3R3K-KEC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance3.3pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050SL3R3K-KEC
Related LinksUP050SL, UP050SL3R3K-KEC Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050SL3R3K-KEC Details Description
Related parts for UP050SL3R3K-KEC
BATTERY LITHIUM 3V COIN 23MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 24POS 0.156 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS WALL MT PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 0.422 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf