Taiyo Yuden UP050SL430J-KFC
UP050SL430J-KFC picture photo
Mfg. Part Number
UP050SL430J-KFC
Brief Description
CAP CER 43PF 50V SL AXIAL
Datasheet Download
UP050SL430J-KFC.pdf
Availability of UP050SL430J-KFC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
UP050SL430J-KFC Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050SL430J-KFC
Internal Part NumberEIS-UP050SL430J-KFC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingBulk
Capacitance43pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050SL430J-KFC
Related LinksUP050SL, UP050SL430J-KFC Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050SL430J-KFC Details Description
Related parts for UP050SL430J-KFC
RES SMD 2.1K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 37.4OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 12V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 2.7K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE SPDT 5A 5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 12VIN 5VOUT 2W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT SKT datasheet.pdf