Taiyo Yuden UP050SL470J-A-B
UP050SL470J-A-B picture photo
Mfg. Part Number
UP050SL470J-A-B
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 47PF 50V SL AXIAL
Datasheet Download
UP050SL470J-A-B.pdf
Availability of UP050SL470J-A-B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
UP050SL470J-A-B Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050SL470J-A-B
Internal Part NumberEIS-UP050SL470J-A-B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050SL470J-A-B
Related LinksUP050SL, UP050SL470J-A-B Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050SL470J-A-B Details Description
Related parts for UP050SL470J-A-B
RES SMD 24.9K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
IC ACCELEROMETER TRI-AXIS 12-LGA datasheet.pdf
RES 68 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 976 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 215K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 6POS HL LOW PR datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf