Taiyo Yuden UP050UJ220J-NAC
UP050UJ220J-NAC picture photo
Mfg. Part Number
UP050UJ220J-NAC
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22PF 50V U2J AXIAL
Datasheet Download
UP050UJ220J-NAC.pdf
Availability of UP050UJ220J-NAC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
UP050UJ220J-NAC Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050UJ220J-NAC
Internal Part NumberEIS-UP050UJ220J-NAC
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
Series-
PackagingBulk
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050UJ220J-NAC
Related LinksUP050UJ, UP050UJ220J-NAC Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050UJ220J-NAC Details Description
Related parts for UP050UJ220J-NAC
RELAY SSR 1A 16-DIP datasheet.pdf
IC REGISTERED TXRX 8BIT 24SOIC datasheet.pdf
EDGECARD EXTEND 120PS .050 PCI32 datasheet.pdf
LAMP INCAND T-2.5 BAYO TELE 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 370MA 1.42 OHM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X6MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
L37-5 74X18X0.15MM datasheet.pdf
CAP CER 150PF 25V X7R 0201 datasheet.pdf