Taiyo Yuden UP050UJ220J-NAC
UP050UJ220J-NAC picture photo
Mfg. Part Number
UP050UJ220J-NAC
Brief Description
CAP CER 22PF 50V U2J AXIAL
Datasheet Download
UP050UJ220J-NAC.pdf
Availability of UP050UJ220J-NAC
QUANTITY
UP050UJ220J-NAC Order Process
Ship out your order
Specifications of UP050UJ220J-NAC
Internal Part NumberEIS-UP050UJ220J-NAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
PackagingBulk
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientU2J
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP050UJ220J-NAC
Related LinksUP050UJ, UP050UJ220J-NAC Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
UP050UJ220J-NAC Details Description
Related parts for UP050UJ220J-NAC
Connector Header 23 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
TVS DIODE 15.3VWM 25.5VC SMD datasheet.pdf
MOD PWR IN/OUT 1PL SLD 2.0MM PNL datasheet.pdf
RES SMD 52.3K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 18.0 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 10K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
XCEDE RIGHT 4PVH 8COL datasheet.pdf
TRANSF 600 OHM 0MA DC TEL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC FPGA ARTIX7 484BGA datasheet.pdf
Connector Receptacle USB - micro B 2.0 5 Position Board Cutout, Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf