Eaton (formerly Cooper Bussmann) UP2T-821-R
UP2T-821-R picture photo
Mfg. Part Number
UP2T-821-R
Brief Description
FIXED IND 820UH THROUGH HOLE
Datasheet Download
UP2T-821-R.pdf
Availability of UP2T-821-R
QUANTITY
UP2T-821-R Order Process
Ship out your order
Specifications of UP2T-821-R
Internal Part NumberEIS-UP2T-821-R
Material - Core-
Inductance820µH
Tolerance±20%
Current Rating-
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)-
Operating Temperature-
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.433" Dia (11.00mm)
Height - Seated (Max)0.390" (9.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UP2T-821-R
Related LinksUP2T-, UP2T-821-R Datasheet, Eaton (formerly Cooper Bussmann) Distributor
UP2T-821-R Details Description
Related parts for UP2T-821-R
JUMPER-H1500TR/A2015A/X 5" datasheet.pdf
IC OTP 1MBIT 90NS 32VSOP datasheet.pdf
CAP TRIMMER 2.2-6PF 50V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP THIN FILM 6.8PF 25V 0402 datasheet.pdf
IC DIFF LINE DRVR/RCVR 8-SOIC datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SC70 datasheet.pdf
RES SMD 499K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
FERRITE TOROID CORE EMI 19MM datasheet.pdf