CEL (California Eastern Laboratories) UPB1508GV-E1-A
UPB1508GV-E1-A picture photo
Mfg. Part Number
UPB1508GV-E1-A
Manufacturer
Product Category
RF Misc ICs and Modules
Brief Description
MMIC PRESCALER 3GHZ 8-SSOP
Datasheet Download
UPB1508GV-E1-A.pdf
Availability of UPB1508GV-E1-A
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
UPB1508GV-E1-A Order Process
Ship out your order
Specifications of UPB1508GV-E1-A
Internal Part NumberEIS-UPB1508GV-E1-A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category RF/IF and RFID
FamilyRF Misc ICs and Modules
Series-
PackagingCut Tape (CT)
FunctionPrescaler
Frequency500MHz ~ 3GHz
RF TypeBroadcast Television, DBS, UHF
Secondary AttributesDivide by 2
Package / Case8-SSOP (0.126", 3.20mm Width)
Supplier Device Package8-SSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UPB1508GV-E1-A
Related LinksUPB1508, UPB1508GV-E1-A Datasheet, CEL (California Eastern Laboratories) Distributor
UPB1508GV-E1-A Details Description
Related parts for UPB1508GV-E1-A
PLASTIC DUSTCAP FOR ALL D-SUBMI datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 28VQFN datasheet.pdf
RES 1.54K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET P-CH 60V 20A TO252 datasheet.pdf
RES 909K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
A22TK-2RL-21-02 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 15V 2214 datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf