CEL (California Eastern Laboratories) UPC3221GV-EVAL
UPC3221GV-EVAL picture photo
Mfg. Part Number
UPC3221GV-EVAL
Manufacturer
Product Category
Evaluation and Demonstration Boards and Kits
Brief Description
EVAL BOARD FOR UPC3221GV
Datasheet Download
UPC3221GV-EVAL.pdf
Availability of UPC3221GV-EVAL
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
UPC3221GV-EVAL Order Process
Ship out your order
Specifications of UPC3221GV-EVAL
Internal Part NumberEIS-UPC3221GV-EVAL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package1
Category Programmers, Development Systems
FamilyEvaluation and Demonstration Boards and Kits
SeriesNESAT™ II
Main PurposeVideo, Amplifier, Single
EmbeddedNo
Utilized IC / PartUPC3221
Primary AttributesAutomatic Gain Control (AGC)
Secondary Attributes4.5V ~ 5.5V Supply
Supplied ContentsBoard
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UPC3221GV-EVAL
Related LinksUPC3221, UPC3221GV-EVAL Datasheet, CEL (California Eastern Laboratories) Distributor
UPC3221GV-EVAL Details Description
Related parts for UPC3221GV-EVAL
CONN RCPT 19POS PANEL MT SOLDER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 220 OHM 5% 25W datasheet.pdf
IC OPAMP GP 400KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CAT 5E PATCH CORD 6" datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 NYLON 18MM datasheet.pdf
BATTERY STORAGE DEVICE datasheet.pdf
CAP POLYMER 470UF 20% 6.3V T/H datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 9-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf