Microchip Technology UPD1001T-A/MQ
UPD1001T-A/MQ picture photo
Mfg. Part Number
UPD1001T-A/MQ
Manufacturer
Product Category
PMIC - Power Management - Specialized
Brief Description
IC USB PORT POWER CTRLR
Datasheet Download
UPD1001T-A/MQ.pdf
Availability of UPD1001T-A/MQ
QUANTITY
UPD1001T-A/MQ Order Process
Ship out your order
Specifications of UPD1001T-A/MQ
Internal Part NumberEIS-UPD1001T-A/MQ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN PackagingLabel and Packing Changes 23/Sep/2015
Standard Package3,300
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyPMIC - Power Management - Specialized
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
ApplicationsUSB, Peripherals
Current - Supply-
Voltage - Supply-
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case32-VFQFN Exposed Pad
Supplier Device Package32-SQFN (5x5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UPD1001T-A/MQ
Related LinksUPD100, UPD1001T-A/MQ Datasheet, Microchip Technology Distributor
UPD1001T-A/MQ Details Description
Related parts for UPD1001T-A/MQ
IC DAC 16BIT MULTIPLY SER 16SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 50 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
DIODE MODULE 22.4KV 4.7A datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.3A 10DFN datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
IC GATE NOR 1CH 3-INP 6-SON datasheet.pdf
SWITCH DIP 1POS RAISED SMD datasheet.pdf
FULL METAL HOOD 9P H SCR 4-40 datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf