Sensata Technologies/Airpax UPG1-22489-4
UPG1-22489-4 picture photo
Mfg. Part Number
UPG1-22489-4
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
UPG1-22489-4.pdf
Availability of UPG1-22489-4
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
UPG1-22489-4 Order Process
Ship out your order
Specifications of UPG1-22489-4
Internal Part NumberEIS-UPG1-22489-4
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesUPG
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UPG1-22489-4
Related LinksUPG1-2, UPG1-22489-4 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
UPG1-22489-4 Details Description
Related parts for UPG1-22489-4
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 16A 115V datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 200MA 500 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 27000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 1.8A 620 MOHM TH datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CGRID VT SLOTTED HDR TIN 52CKT datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 125V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf