Sensata Technologies/Airpax UPG11-1REC2-3681-1
UPG11-1REC2-3681-1 picture photo
Mfg. Part Number
UPG11-1REC2-3681-1
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
UPG11-1REC2-3681-1.pdf
Availability of UPG11-1REC2-3681-1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
UPG11-1REC2-3681-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of UPG11-1REC2-3681-1
Internal Part NumberEIS-UPG11-1REC2-3681-1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
SeriesUPG
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Number of Poles2
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UPG11-1REC2-3681-1
Related LinksUPG11-1RE, UPG11-1REC2-3681-1 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
UPG11-1REC2-3681-1 Details Description
Related parts for UPG11-1REC2-3681-1
IC REG LDO 12V 7.5A TO247-3 datasheet.pdf
STRAIN RELIEF FOR FC/SC CONN datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
ANTENNA MICRO GPS SMA RG174/U datasheet.pdf
CRIMP CONTACT SOCKET 10AWG datasheet.pdf
POWER ENTRY FILTERED 6A SCREW datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 287 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.3A 6TMLF datasheet.pdf
3/4" CEILING DROP - OFFICE WHITE datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE PIN datasheet.pdf