Sensata Technologies/Airpax UPG6-21616-10
UPG6-21616-10 picture photo
Mfg. Part Number
UPG6-21616-10
Datasheet Download
UPG6-21616-10.pdf
Availability of UPG6-21616-10
QUANTITY
UPG6-21616-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of UPG6-21616-10
Internal Part NumberEIS-UPG6-21616-10
Voltage Rating - DC-
Number of Poles1
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UPG6-21616-10
Related LinksUPG6-2, UPG6-21616-10 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
UPG6-21616-10 Details Description
Related parts for UPG6-21616-10
CONN PLUG 64POS 3A RT ANGL DIP datasheet.pdf
EMITTER IR 940NM 50MA 603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
R8432-90 SHAFT COLLAR datasheet.pdf
RES 10K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
ENCODER ROTARY datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC OSC VCXO 160MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN HDR 80POS 2.5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
RES SMD 20.5 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf