Sensata Technologies/Airpax UPGX662-7206-3
UPGX662-7206-3 picture photo
Mfg. Part Number
UPGX662-7206-3
Brief Description
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER
Datasheet Download
UPGX662-7206-3.pdf
Availability of UPGX662-7206-3
QUANTITY
UPGX662-7206-3 Order Process
Ship out your order
Specifications of UPGX662-7206-3
Internal Part NumberEIS-UPGX662-7206-3
Voltage Rating - DC-
Number of Poles-
Actuator TypeRocker
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UPGX662-7206-3
Related LinksUPGX662, UPGX662-7206-3 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
UPGX662-7206-3 Details Description
Related parts for UPGX662-7206-3
RES SMD 4.3K OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 18NH 600MA 80 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 66.5 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 266.67MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
RES SMD 642 OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS R/A SDL PCB AU datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 20V 0.5A SC89-6L datasheet.pdf
CONV DC/DC 165VIN 13.8VOUT 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS INLINE SKT datasheet.pdf