GE Critical Power UPS1500ITSIT
UPS1500ITSIT picture photo
Mfg. Part Number
UPS1500ITSIT
Manufacturer
Product Category
UPS Systems
Brief Description
IT SERIES 1500 TOWER LINE INTERA
Datasheet Download
UPS1500ITSIT.pdf
Availability of UPS1500ITSIT
QUANTITY
UPS1500ITSIT Order Process
Ship out your order
Specifications of UPS1500ITSIT
Internal Part NumberEIS-UPS1500ITSIT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Line Protection, Distribution, Backups
FamilyUPS Systems
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UPS1500ITSIT
Related LinksUPS150, UPS1500ITSIT Datasheet, GE Critical Power Distributor
UPS1500ITSIT Details Description
Related parts for UPS1500ITSIT
CONN SPADE 14-16 AWG #10 PIDG datasheet.pdf
CAP FILM 0.43UF 2% 160VDC RADIAL datasheet.pdf
BIT HEX 9/64" 0.98" 2/PK datasheet.pdf
FIXED IND 2.7MH 240MA 4.3 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 14.3K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
THERMAL PAD .020" 8x16" GAPPAD datasheet.pdf
IC REG BCK 1.8V 0.8A SYNC 8LFCSP datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
Connector Socket 47 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HDR 19POS 2MM SMD R/A datasheet.pdf
Connector Socket 54 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE PIN RA datasheet.pdf