Microsemi Commercial Components UPT17/TR13
UPT17/TR13 picture photo
Mfg. Part Number
UPT17/TR13
Brief Description
TVS DIODE 17VWM POWERMITE
Datasheet Download
UPT17/TR13.pdf
Availability of UPT17/TR13
QUANTITY
UPT17/TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of UPT17/TR13
Internal Part NumberEIS-UPT17/TR13
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package12,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Bidirectional Channels-
Voltage - Reverse Standoff (Typ)17V
Voltage - Breakdown (Min)19V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp29.2V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)5.14A
Power - Peak Pulse1000W (1kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UPT17/TR13
Related LinksUPT17, UPT17/TR13 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
UPT17/TR13 Details Description
Related parts for UPT17/TR13
CONV D/A 10BIT HS LP 28-TSSOP datasheet.pdf
IC SUPPLY-VOLT SUPERVISOR 8-SOIC datasheet.pdf
CA 62.5 OFNR MT-RJ TO MT-RJ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
LED HOLDER RA 3MM 2LD NYL NAT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS PIN datasheet.pdf
BARBED FASTENER 0.590" NYLON BLK datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ16B M25 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB datasheet.pdf
IC SDRAM 128M 143MHZ 54TSOP datasheet.pdf
CONNECTOR 64POS STRT TERM DIN datasheet.pdf