Microsemi Commercial Components UPTB28E3/TR7
UPTB28E3/TR7 picture photo
Mfg. Part Number
UPTB28E3/TR7
Brief Description
TVS DIODE 28VWM POWERMITE
Datasheet Download
UPTB28E3/TR7.pdf
Availability of UPTB28E3/TR7
QUANTITY
UPTB28E3/TR7 Order Process
Ship out your order
Specifications of UPTB28E3/TR7
Internal Part NumberEIS-UPTB28E3/TR7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)28V
Voltage - Breakdown (Min)31V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp47.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)3.13A
Power - Peak Pulse1000W (1kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UPTB28E3/TR7
Related LinksUPTB28, UPTB28E3/TR7 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
UPTB28E3/TR7 Details Description
Related parts for UPTB28E3/TR7
RES SMD 40.2 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC COMPARATOR 10NS HI-SPEED 8DIP datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC 0.080DIA GOLD datasheet.pdf
CARDEDGE 72POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
ENG POWERWHITE COOL WHITE WIDE datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
RES SMD 78.7K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
Z TYPE WIRE PUSH ON WIRE MARKER datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
DIODE SBR 50V 20A POWERDI5060-8 datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 6W datasheet.pdf