Tripp Lite UR050-001-24-10
UR050-001-24-10 picture photo
Mfg. Part Number
UR050-001-24-10
Manufacturer
Product Category
USB Cables
Brief Description
USB CABLE
Datasheet Download
UR050-001-24-10.pdf
Availability of UR050-001-24-10
QUANTITY
UR050-001-24-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of UR050-001-24-10
Internal Part NumberEIS-UR050-001-24-10
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyUSB Cables
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UR050-001-24-10
Related LinksUR050-0, UR050-001-24-10 Datasheet, Tripp Lite Distributor
UR050-001-24-10 Details Description
Related parts for UR050-001-24-10
IDC CABLE - MPK30K/MC34G/MPK30K datasheet.pdf
FUSE GLASS 3A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP CER 27PF 3KV SL RADIAL datasheet.pdf
OUTPUT MODULE 8 SOLID STATE datasheet.pdf
RES 154K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 172K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
FIXED IND 510NH 1.45A 125 MOHM datasheet.pdf
CAP POLYMER 330UF 20% 4V SMD datasheet.pdf