Tripp Lite UR050-001-DNB
UR050-001-DNB picture photo
Mfg. Part Number
UR050-001-DNB
Manufacturer
Product Category
USB Cables
Brief Description
USB CABLE
Datasheet Download
UR050-001-DNB.pdf
Availability of UR050-001-DNB
QUANTITY
UR050-001-DNB Order Process
Ship out your order
Specifications of UR050-001-DNB
Internal Part NumberEIS-UR050-001-DNB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Cable Assemblies
FamilyUSB Cables
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)UR050-001-DNB
Related LinksUR050-, UR050-001-DNB Datasheet, Tripp Lite Distributor
UR050-001-DNB Details Description
Related parts for UR050-001-DNB
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOIC datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 7A 277VAC datasheet.pdf
LENS FOR NICHIA 036 datasheet.pdf
LED CBI 3MM RED/YLW DIFF RA datasheet.pdf
CAP CER 5.7PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
SENSOR 1500PSIA 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
IND PRESS TO TEST YELLOW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156" datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf