Susumu URG1608L-221-L-T05
URG1608L-221-L-T05 picture photo
Mfg. Part Number
URG1608L-221-L-T05
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 220 OHM 0.01% 1/16W 0603
Datasheet Download
URG1608L-221-L-T05.pdf
Availability of URG1608L-221-L-T05
QUANTITY
URG1608L-221-L-T05 Order Process
Ship out your order
Specifications of URG1608L-221-L-T05
Internal Part NumberEIS-URG1608L-221-L-T05
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesURG Thin Film Chip Resistor
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesURG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-20°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)URG1608L-221-L-T05
Related LinksURG1608L-, URG1608L-221-L-T05 Datasheet, Susumu Distributor
URG1608L-221-L-T05 Details Description
Related parts for URG1608L-221-L-T05
FIXED IND 6.8UH 27A 4 MOHM TH datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 2KV X7R 1206 datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 7/16-20 UNF 1-5V datasheet.pdf
SHAFT COUPLR FOR E6F ROTRY ENCDR datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 400MA 560 MOHM datasheet.pdf
TERM BOND 8-TERM 1.91MM 1=30PCS datasheet.pdf
IC FPGA 520 I/O 1152BGA datasheet.pdf
RES 6.81 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ16 datasheet.pdf
S2L-SMT3.50/16/180LF3.5 BK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
3 ROW BOX RECP 105 POS 100 C/L datasheet.pdf