Susumu URG1608L-471-L-T05
URG1608L-471-L-T05 picture photo
Mfg. Part Number
URG1608L-471-L-T05
Brief Description
RES SMD 470 OHM 0.01% 1/16W 0603
Datasheet Download
URG1608L-471-L-T05.pdf
Availability of URG1608L-471-L-T05
QUANTITY
URG1608L-471-L-T05 Order Process
Ship out your order
Specifications of URG1608L-471-L-T05
Internal Part NumberEIS-URG1608L-471-L-T05
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-20°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)URG1608L-471-L-T05
Related LinksURG1608L-, URG1608L-471-L-T05 Datasheet, Susumu Distributor
URG1608L-471-L-T05 Details Description
Related parts for URG1608L-471-L-T05
IC FPGA 98 I/O 144TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 100V 278A SP4 datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC FPGA 400 I/O 784FCBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
RES 32 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 475K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 47PF 630V NP0 1206 datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 0.01% 0.6W J LEAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf