Susumu URG1608L-472-L-T05
URG1608L-472-L-T05 picture photo
Mfg. Part Number
URG1608L-472-L-T05
Brief Description
RES SMD 4.7KOHM 0.01% 1/16W 0603
Datasheet Download
URG1608L-472-L-T05.pdf
Availability of URG1608L-472-L-T05
QUANTITY
URG1608L-472-L-T05 Order Process
Ship out your order
Specifications of URG1608L-472-L-T05
Internal Part NumberEIS-URG1608L-472-L-T05
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-20°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)URG1608L-472-L-T05
Related LinksURG1608L-, URG1608L-472-L-T05 Datasheet, Susumu Distributor
URG1608L-472-L-T05 Details Description
Related parts for URG1608L-472-L-T05
FIXED IND 82UH 45MA 10 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EXTEND datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV 2CH OPEN COLL 8SO datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 9-18VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CAP CER 3000PF 50V 10% BP 1210 datasheet.pdf
RES 2.21K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 9 RES 2.7K OHM 10SIP datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
SPRING TERM BLK 10MM 6P LT GRY datasheet.pdf