Susumu URG2012L-101-L-T05
URG2012L-101-L-T05 picture photo
Mfg. Part Number
URG2012L-101-L-T05
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 100 OHM 0.01% 1/10W 0805
Datasheet Download
URG2012L-101-L-T05.pdf
Availability of URG2012L-101-L-T05
QUANTITY
URG2012L-101-L-T05 Order Process
Ship out your order
Specifications of URG2012L-101-L-T05
Internal Part NumberEIS-URG2012L-101-L-T05
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesURG Thin Film Chip Resistor
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesURG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-20°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)URG2012L-101-L-T05
Related LinksURG2012L-, URG2012L-101-L-T05 Datasheet, Susumu Distributor
URG2012L-101-L-T05 Details Description
Related parts for URG2012L-101-L-T05
DIODE SCHOTTKY 40V 1.57A MINI2 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 3KV X7R 1812 datasheet.pdf
RES SMD 24.9 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC STD VIDEO FILTER 4CH 10UMAX datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 0.33UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 5PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf