Susumu URG2012L-103-L-T05
URG2012L-103-L-T05 picture photo
Mfg. Part Number
URG2012L-103-L-T05
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 10K OHM 0.01% 1/10W 0805
Datasheet Download
URG2012L-103-L-T05.pdf
Availability of URG2012L-103-L-T05
QUANTITY
URG2012L-103-L-T05 Order Process
Ship out your order
Specifications of URG2012L-103-L-T05
Internal Part NumberEIS-URG2012L-103-L-T05
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesURG Thin Film Chip Resistor
Featured ProductURG Series
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesURG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-20°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)URG2012L-103-L-T05
Related LinksURG2012L-, URG2012L-103-L-T05 Datasheet, Susumu Distributor
URG2012L-103-L-T05 Details Description
Related parts for URG2012L-103-L-T05
FIXED IND 33NH 300MA 600 MOHM datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 12W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
SAW FILTER 372.25MHZ SM3838-8 datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 2% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 54PS STR DL .100 TIN datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
BRD MNT PRESSURE SENSORS datasheet.pdf
CONN STACKER datasheet.pdf
IMPELLER 133X72MM 115VAC datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf