Susumu URG2012L-223-L-T05
URG2012L-223-L-T05 picture photo
Mfg. Part Number
URG2012L-223-L-T05
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 22K OHM 0.01% 1/10W 0805
Datasheet Download
URG2012L-223-L-T05.pdf
Availability of URG2012L-223-L-T05
QUANTITY
URG2012L-223-L-T05 Order Process
Ship out your order
Specifications of URG2012L-223-L-T05
Internal Part NumberEIS-URG2012L-223-L-T05
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesURG Thin Film Chip Resistor
Featured ProductURG Series
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesURG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-20°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)URG2012L-223-L-T05
Related LinksURG2012L-, URG2012L-223-L-T05 Datasheet, Susumu Distributor
URG2012L-223-L-T05 Details Description
Related parts for URG2012L-223-L-T05
CAP ARRAY 0.1UF 25V Y5V 1206 datasheet.pdf
040/070 HYB 22P PLUG HSG datasheet.pdf
OSC XO 10.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV PHVOLT 8DIP datasheet.pdf
CAP CER 9.3PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
CONN CARDEDGE DL 120POS .050 SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 30W datasheet.pdf
TV 128C 128#22D PIN RECP datasheet.pdf
22UF 35V 6,3X5MM 85C 1500H datasheet.pdf