Susumu URG3216L-101-L-T05
URG3216L-101-L-T05 picture photo
Mfg. Part Number
URG3216L-101-L-T05
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 100 OHM 0.01% 1/4W 1206
Datasheet Download
URG3216L-101-L-T05.pdf
Availability of URG3216L-101-L-T05
QUANTITY
URG3216L-101-L-T05 Order Process
Ship out your order
Specifications of URG3216L-101-L-T05
Internal Part NumberEIS-URG3216L-101-L-T05
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesURG Thin Film Chip Resistor
Standard Package500
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesURG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-20°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)URG3216L-101-L-T05
Related LinksURG3216L-, URG3216L-101-L-T05 Datasheet, Susumu Distributor
URG3216L-101-L-T05 Details Description
Related parts for URG3216L-101-L-T05
CONN HEADER .100 DUAL R/A 38POS datasheet.pdf
CONN HEADER LOPRO STR 20POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 825K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 25V X7R 1812 datasheet.pdf