Susumu URG3216L-103-L-T05
URG3216L-103-L-T05 picture photo
Mfg. Part Number
URG3216L-103-L-T05
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 10K OHM 0.01% 1/4W 1206
Datasheet Download
URG3216L-103-L-T05.pdf
Availability of URG3216L-103-L-T05
QUANTITY
URG3216L-103-L-T05 Order Process
Ship out your order
Specifications of URG3216L-103-L-T05
Internal Part NumberEIS-URG3216L-103-L-T05
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesURG Thin Film Chip Resistor
Featured ProductURG Series
Standard Package500
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesURG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-20°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)URG3216L-103-L-T05
Related LinksURG3216L-, URG3216L-103-L-T05 Datasheet, Susumu Distributor
URG3216L-103-L-T05 Details Description
Related parts for URG3216L-103-L-T05
TERM BLOCK HDR 4POS 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 1.5M OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
LCD GRAPHIC DISPL 240X64 BLU WHT datasheet.pdf
RES 7.87K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
MOUNTING BRACKET FOR E3Z datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
RES SMD 562 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A DO204AL datasheet.pdf
DIODE 1A 100V 15NS DO-204AL datasheet.pdf